Bydlení

Koberce ano, ale musíte se o ně starat

Vybrat podlahovou krytinu není snadné a o žádné nelze tvrdit, že je nejlepší. Vždy záleží na specifických vlastnostech prostředí (vlhkost, prašnost, nároky na bezpečnost…) a samozřejmě i materiálu. A také na trendech, neboť i ty jsou pro milovníka moderního bydlení důležité. Co se koberců týče, představují jakousi stálici, která zřejmě nikdy nevyjde z módy. Jaké jsou jejich výhody a proč byste neměli podcenit údržbu?

Vhodně zvolený koberec nemá pouze dekorativní funkci. Dokáže navodit velmi příjemnou atmosféru a dotváří pocit domova. Bytoví designéři nedají dopustit na schopnost opticky dotvořit interiér dle potřeby (např. rozšířit nebo prodloužit místnost).

Velkou výhodou je možnost okamžité výměny koberce za jiný. Jakmile vás přestane bavit barva či motiv, jednoduše se ho zbavíte a položíte na jeho místo nový kus.

Tím však výčet výhod koberců ani zdaleka nekončí. Jsou měkké, a tedy i příjemné při chůzi, hřejí, dobře tlumí hluk a chrání podlahu před poškozením.

Koberce zároveň zajišťují, aby v místnosti nevířil prach ani se nehromadil na jednom místě. V souvislosti s touto vlastností se však nabízí otázka, zda jsou vhodné pro alergiky. Odpověď vás příjemně překvapí. Specializovaná čistírna koberců Praha MANIPO koberce doporučuje i lidem citlivým na prach – samozřejmě za předpokladu pravidelné údržby. Vysáváním se zamezí, aby se prach usadil dlouhodobě.

Specialisté na čištění koberců Praha se přiklání k tzv. suché metodě, která nachází využití při čištění perských a zátěžových koberců. Po zásahu odborníků je koberec vyčištěn do hloubky, jeho barvy opětovně vyniknou a především ho lze okamžité používat. Špičkové přístroje z vlasů odstraní špínu, roztoče, prach i skvrny všeho druhu.

Jak se nakonec rozhodnete, je na vás, ale měli byste vědět i to, že koberec patří mezi nejbezpečnější podlahové krytiny a je jako stvořený do dětského pokoje.

Leave a Comment