Skvělé tipy

Jak ušetřit za tonery? Nakupujte renovované!

Trápí vás nemalé výdaje za tisk? Dobrá zpráva je, že není složité je výrazně snížit. Stačí, když přestanete používat originální tonery a zalovíte v sortimentu těch renovovaných. Pár věcí byste však o nich měli vědět.

Používání originálních tonerů může tisk výrazně prodražit. Originály pochází z produkce výrobce tiskárny a jsou drahé, protože obvykle tvoří značný zdroj příjmů dané značky. V případě renovovaných tonerů lze ušetřit nemalou částku.

Co je to renovovaný toner?

Kvalitní renovace tonerů spočívá v následujících krocích:

  1. použitý toner se kompletně rozebere a zbude pouze vnější obal,
  2. vymění se všechny pohyblivé mechanismy a převody (umožňuje-li to konstrukce toneru),
  3. vymění se optický válec,
  4. vsype se tonerový prášek,
  5. toner se opětovně složí a otestuje.

V případě důkladně provedené renovace se tedy z původního toneru používá pouze obal, zatímco v rámci nekvalitní renovace se pouze dosype prášek přes vyvrtaný otvor. Vyvrtáním lze minimalizovat náklady na renovaci, ale výrazně se tím snižuje kapacita toneru (na cca 25 %). Takto renovované tonery navíc obvykle příliš dobře netisknou.

Podle čeho poznáte kvalitně renovovaný toner?

Z nákupu renovovaných tonerů nemusíte mít strach. Měli byste se však držet následujících doporučení. Kvalitní tonery poznáte například podle příslušné certifikace (norma DIN 33870). Je-li toner renovován podle přísných pravidel, výsledný produkt vás kvalitou nezklame a neměl by poškodit vaši tiskárnu,

Další možností je sledování porovnávacích testů v odborných časopisech a na webu. Budete-li se řídit výsledky testování, pod které se podepíší odborníci, určitě neprohloupíte.

Anebo se rovnou obraťte na specializovaného prodejce, jako je např. Tonera.cz. E-shop s dobrým jménem má v nabídce pouze tonery a cartridge od prověřených výrobců – včetně renovovaných náplní.

1 komentář

Leave a Comment