Bydlení

Keramická kočka – stylová dekorace pro dům i zahradu

V žádné domácnosti nesmějí scházet originální dekorace. Někdo si potrpí na ozdoby na stěnách s motivem srdíček, květin a andělů, jiný vsází na kulisu se zvířaty. Populární jsou koně, motýli, psi, ryby, ptáci, sloni i sovy, ale keramická kočka je nejoblíbenější.

Proč kočka?

Pokud dáte přednost této dekoraci, vstoupí do vaší domácnosti čistota a elegance. Keramická kočka potěší všechny, kteří nemohou mít kvůli alergii její živou podobu. Zároveň je stylovým a designovým prvkem interiéru i zahrady. Kočka je již od pradávna obdivovaná i nenáviděná. Osloví její skvělé smysly, jako jsou zrak, sluch i čich. Je zajímavé, že dokáže zachytit i minimální chvění, což se mnohokrát potvrdilo ve spojení se zemětřesením.

Pár slov z historie

V dobách starého Egypta si bez ní neuměli život představit. Byla uctívaná, a dokonce se zachovaly její mumie. Už tenkrát věděli, že dokáže chytat hlodavce, a chránit tak úrodu před ohrožením. Kočky měly v Egyptě bohyni Basket, jež vypadala jako kočička se lví hlavou a poté jako žena s kočičí hlavou. Basket byla i bohyní moudrosti, plodnosti a štědrosti. Během vlády císaře Octaviana Augusta se stala tato stvoření ozdobou salonů Římanů. Od 13. století se však vše změnilo. Nejhorší to měla černá kočka. Najednou se zvířata považovala za posedlá, ďábelská a čarodějná. V 18. století v době námořních výprav Britů byla kočka čestným členem posádky, a dokonce se jedna plavila i na Titaniku. Dnes je tento milý a hravý tvor domácím mazlíčkem.

Kouzelné vlastnosti černých koček

Už od pradávna jsou černým kočkám přisuzovány magické vlastnosti. Mnozí si myslí, že přinášejí smůlu, jiní mají opačný názor. Černá kočka – Popelka, keramická figurka s celočerným realistickým dekorem vás jistě neohrozí. Stane se pěknou ozdobou domu a jeho okolí.

Leave a Comment