Zdraví a lifestyle

Doplněk stravy Biosil: Jak funguje a k čemu je dobrý?

Máte pocit, že vaše vlasy, nehty a pokožka nevypadají zdravě? Na vině může být zima, během které dostávají pořádně zabrat. Kombinace mrazu, silného větru a dalších faktorů nemá zrovna příznivý vliv. Bohužel nejde jen o tyto typicky zimní nešvary, negativním vlivům jsme vystaveni také v létě – ať už jde o intenzivní sluneční paprsky či slanou mořskou vodu. Co s tím? Naštěstí existují přípravky, které umí vlasům, nehtům a kůži navrátit původní krásu. Navíc nemusíte nikam chodit a zbytečně utrácet v salonu krásy. Péči zvládnete i doma svépomocí!

Efektivní je péče zevnitř

Na trhu je poměrně široké spektrum přípravků, ale jen některé jsou skutečně efektivní. Podle odborníků má smysl především péče „zevnitř“, tedy pomocí ovoce, zeleniny a vhodně zvolených doplňků stravy.

K oblíbeným doplňkům stravy patří Biosil Plus, který obsahuje biotin, kyselinu pantotenovou, oxid křemičitý a zinek.

Biotin neboli vitamín H patří do skupiny tzv. Vitagenů – látek, které organismus využívá jako stavební materiál a zdroj energie. Nedostatek se projevuje únavou, spavostí, sníženou obranyschopností, ale také šupinatěním a šedivěním kůže. Je obsažen v kvasnicích, játrech, ledvinách či žloutcích. Zvýšený příjem biotinu vede k energetické normalizaci organismu a výraznému zlepšení stavu vlasů a pokožky. Máte také pozitivní vliv na nervovou soustavu.

Další důležitou složkou je zinek. I ten napomáhá k hezčí pokožce a zdravým nehtům. Mimo jiné je důležitý pro zrak a pevné kosti. Chrání buňky před oxidativním stresem a umožňuje efektivní vstřebávání vitamínu A.

Co se týče kyseliny pantotenové, opět jde o složku zlepšující stav vlasů, nehtů a kůže. Je obsažena v mléce, ledvinách, játrech a kvasnicích.

Chcete se o doplňku stravy dozvědět více? Další informace a doporučené dávkování najdete v e-shopu Gigalekarna.cz.

Leave a Comment