Finance Skvělé tipy

Kdy investovat do zlata? Ideální čas je právě teď!

Mít peníze bokem je příjemné. Železná rezerva zajistí klid v dobách nečekaných výdajů. Ale jak se vypořádat s inflací, která pozvolna ukusuje hodnotu naspořených prostředků, a tím způsobuje, že chudneme? Jednoduchá rada zní: investujte! Ale do čeho, když se nevyznáte v cenných papírech a ne nemovitost nemáte dostatečně velkou částku? Z hlediska dostupnosti, stability i likvidity je jasnou volbou investiční zlato.

Jak začít investovat do zlata?

Zlato je uchovatelem hodnot po celá tisíciletí. Jeho cenu do značné míry ovlivňuje kurz amerického dolaru a několik dalších proměnných, mezi které patří míra inflace ve světě. Současné podmínky růstu ceny nahrávají a podle některých odborníků by mohla hodnota žlutého kovu posílit podobně jako mezi lety 2009-2011.

Výhody investičního zlata jsou zjevné, ale jak začít investovat? Prvním krokem je výběr vhodného investičního nástroje. V souvislosti se zlatem se nabízí mince, pamětní medaile a zlaté cihličky neboli slitky.

V zásadě neexistuje nesprávná možnost, nicméně investiční slitky se jeví jako výhodnější, protože jejich cenu neovlivňuje sběratelská hodnota. Dají se zakoupit ve specializovaných prodejnách i na internetu.

Dají se sehnat české zlaté cihličky?

Odpověď zní nikoliv, protože žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Což zájemci o investování nemusí vadit – k dostání jsou například vysoce kvalitní zlaté cihličky od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Najdete je v nabídce zavedeného českého prodejce Zlaté Mince – Numismatika, a to v e-shopu www.zlate-mince.cz nebo na prodejně v Obecním domě.

Společnost Zlaté Mince – Numismatika spolupracuje s dceřinou společností rakouské centrální banky a garantuje původ i ryzost produktů. Aktualizovanou výkupní i prodejní cenu najdete na výše uvedeném e-shopu.

Leave a Comment