Zdraví a lifestyle

Virózy útočí: Jak posílit imunitu a zůstat fit?

Člověk má vždy na výběr. V souvislosti s podzimními virózami jde o to, zda sychravé měsíce strávíme v posteli, nebo se vydáme úplně jinou cestou – prožijeme je ve skvělé kondici a náležitě si je užijeme. A protože předpokládáme, že vám imponuje druhá možnost, připravili jsme pro vás několik praktických tipů na celkové posílení imunity.

Dejte zelenou zdravé stravě

Naprostým základem správného fungování organismu, a tedy i silné imunity, je vyvážený jídelníček. A ruku na srdce – opravdu v tomto směru děláte maximum, nebo vám naopak schází potřebné vitamíny a další látky, díky kterým by tělo boj s virózami zvládlo mnohem efektivněji? Jděte na to zhurta a naplňte si lednici ovocem a zeleninou. V průběhu podzimních měsíců byste měli obojího konzumovat více než kdy jindy.

Pokud jste se zdravou stravou „na štíru“, kompenzujte nedostatek vitamínů a živin prostřednictvím kvalitních přírodních doplňků stravy. Široké spektrum přípravků nabízí například česká Naturvita. Její Kaštan – Jírovec Plus s obsahem vitamínu C a bioflavonoidů posiluje obranyschopnost i klouby. Produkt lze zakoupit online v Gigalékárně.

Hýbete se a otužujte tělo

Počasí vás bude svádět k nekonečnému sledování seriálů, ale tím své imunitě rozhodně nepomůžete. Snažte se trávit čas na čerstvém vzduchu a nebraňte se pohybovým aktivitám. Dlouhé procházky přírodou a rekreační sportování vám jedině prospějí. Odvážnější jedinci pak mohou vyzkoušet otužování. Začněte třeba krátkou studenou sprchou a postupně „přidávejte“.

Větrejte

I když je venku zima, nezůstávejte doma zabednění. Pouštějte si dovnitř čerstvý vzduch a zabraňte nadměrné kumulaci virů, bakterií a plísní.

Myjte si ruce

Mytí rukou je základ. Kdykoliv absolvujete cestu v MHD nebo se pohybujete v zalidněném prostředí, použijte antibakteriální mýdlo.

Leave a Comment