Skvělé tipy

Jak zabavit děti nejen v době karantény?

Jaro je v plném proudu, ale s ohledem na aktuální situaci trávíme většinu času doma. Pokud máte pocit, že se vaše děti přilepily na obrazovky tabletů, smartphonů a dalších technických vymožeností opatřených displejem a internetovým připojením, mám pro vás několik zaručených tipů, jak je vrátit zpátky do reality. Následující aktivity zabaví každé dítko bez výjimky!

Hrajte společenské hry

Že se vám dítka nepodařilo nalákat na Člověče, nezlob se? Škoda, protože právě tato klasika baví celé generace. Třeba se k ní vrátíte, až dohrajete všechny ostatní společenské hry, kterých je na trhu víc než dost. Zřejmě nejprodávanější je již několik let Dobble, ale krok vedle neuděláte ani v případě Osadníků z Katanu, Activity: Junior či jiných známých her. Nezapomeňte vybírat s ohledem na věk nejmladšího hráče.

Udělejte z pokojíčku tělocvičnu

Pohyb je základ duševního zdraví. Ale jak děti přimět, aby se hýbaly, když nemáte zahradu a na dětské hřiště je pustit nemůžete? Naštěstí pro vás jim můžete přestavět pokojíček na malou tělocvičnu. Mnohé pomůcky potřebují minimum prostoru – například gymnastický míč, miniklouzačka nebo nafukovací schody.

Proměňte zahradu na dětské hřiště

Bydlíte v domku se zahradou? Pak si můžete gratulovat, protože máte takřka nekonečné možnosti, jak dětem zpříjemnit čas, a to nejen během karantény. Udělejte jim radost stylovými herními prvky a vybuduje pro ně vlastní dětské hřiště. S ohledem na finanční možnosti můžete postavit menší koutek s pískovištěm a klouzačku, nebo se plácnou přes kapsu a udělat dětem ještě větší radost plnohodnotným dětským hřištěm.

Výhody vlastního dětského hřiště jsou zjevné – dítka se na něm skvěle zabaví, přestanou ztrácet čas digitální zábavou a budou trávit všechen volný čas na čerstvém vzduchu. Skluzavky, domečky i kompletní dětská hřiště seženete na skluzavky.cz.

Leave a Comment