Bydlení

Jak vyčistit koberec, aby vypadal jako nový?

Nabídka podlahových krytin je neuvěřitelně pestrá, ale i když trendům posledních let velí různé typy plovoucí či vinylové podlahy, koberce z domácností nezmizely. Na jejich výhody nedáme dopustit a nedokážeme si bez nich představit interiér. Měkké a hřejivé podloží je jako stvořené do obývacího i dětského pokoje, pracovny i jiných místností. Ale aby koberec splnil svůj účel a vytvořil příjemnou atmosféru, nesmí vypadat jako po boji. Fleky, flíčky a skvrny na něj nepatří – jak ho vyčistit, aby vypadal jako nový?

Nepodceňujte základní údržbu

Základní kamenem údržby koberce je pravidelné vysávání. Nic složitého v tom nehledejte a jednoduše ho několikrát týdně vyluxujte. Jediná věc, na kterou byste si měli dát pozor, je délka vlasu. Koberec s krátkým vlastem je takřka bezúdržbový, ovšem na variantu s delším vlasem (tzn. typ shaggy) není vhodné používat rotační kartáč. Kusový koberec pak můžete jednou za čas vyklepat.

Jak si poradit s kávou a červeným vínem?

Některé nečistoty nevysajete, ani kdybyste se rozkrájeli. Typicky jde o fleky způsobené červeným vínem nebo kávou. Ty se na koberec dostanou jedna dvě a nám pak zbývají oči pro pláč. K panice přitom není důvod, protože se skvrn dá rychle zbavit pomocí speciálních přípravků určených právě pro tyto účely. Ale ještě než je použijete, vyzkoušejte si, jak fungují na menší části koberce. Předejdete tím nepříjemnému zjištění, že se po aplikaci změní původní barva tkaniny.

Koberec oživí prášek pro suché čištění

Chcete-li staršímu koberci vrátit zašlou krásu, vyzkoušejte tzv. suché čištění koberců Praha, které zajišťuje čistírna koberců MANIPO. Suchá metoda čištění je velmi efektivní a přitom šetrná k vláknům a struktuře koberce. Po zásahu zkušených odborníků budou vaše koberce bez špíny, hlubokých skvrn, prachu a roztočů.

Podrobnější informace najdete na stránkách čistírny koberců Praha cistirna-kobercu.com.

Leave a Comment