Finance Skvělé tipy

4 důvody, proč je investování do zlata správnou volbou

Spousta Čechů v poslední době zainvestovala do nákupu „coinů“. Problém je v tom, že kryptoměny nelze chápat jako investici v pravém smyslu slova. Přesnější termín je hazard. Virtuální peníze sice mohou strmě narůst, ale stejně snadno spadnout na samotné dno. Nic pro konzervativního investora, který vyžaduje stabilní růst a jen mírné výkyvy. Tomuto popisu odpovídá investiční zlato. Jaké důvody vás mohou přimět k nákupu?

1. Drží si svou hodnotu

Zlato není vhodné pro investory, kteří chtějí rychle zbohatnout. Cena drahého kovu roste pozvolna (i když nyní prochází býčím trendem, což je na rychlosti vývoje ceny znát), ale zato dlouhodobě. Už po tisíce let je synonymem pro jakousi jistotu i v dobách ekonomické krize. Vložíte-li část svých finančních prostředků právě do zlata, téměř jistě je ochráníte před znehodnocením.

2. Vynikající dostupnost

Během koronavirové pandemie výrazně vzrostly ceny nemovitostí. Momentálně se jeví jako atraktivní investice, ale ne každý disponuje částkou ve výši několika milionů korun. Se zlatem je to jiné, investovat může téměř každý. Nejlevnější investiční mince a slitky stojí řádově tisíce korun.

3. Diverzifikace investičního portfolia

Pro zkušeného investora je rozmělnění investic na více typů nástrojů samozřejmé. Diverzifikace je způsob, jak zabránit velkým ztrátám v momentě poklesu akcií, dluhopisů, kryptoměn apod. Zlato má v tomto směru nezastupitelnou úlohu a patří mu čestné místo v každém portfoliu.

4. Skvělá skladnost i likvidita

Zlato vám doma překážet nebude, slitky a mince jsou kompaktní a můžete jich mít doma spousty. Ku prospěchu drahého kovu hovoří také vysoká likvidita – kdykoliv budete potřebovat peníze, jednoduše zlato prodáte, aniž byste museli čekat dlouhé týdny či měsíce.

Mince i slitky v prvotřídní kvalitě seženete například v e-shopu zlate-mince.cz, který provozuje Pražská mincovna a.s. Anebo zavítejte do kamenné prodejny v Obecním domě v Praze, kde si můžete zlato prohlédnout osobně.

Leave a Comment