Skvělé tipy Volný čas a zábava

Jak správně vybrat herní PC sestavu?

Baví vás počítačové hry? V tom případě nekompromisně potřebujete výkonný herní PC, který má výkonnou grafiku a vysoký výkon. Hraní s takovým strojem je velký zážitek. Pokud jste si doposud herní PC nepořídili, nebo je vaše stávající zastaralé a chystáte se na pořízení nového, nechte si poradit, čím se při výběru hardwaru řídit.

Nekupujte zajíce v pytli

Až budete brouzdat internetem a hledat nejlepší herní počítače, nenechejte se zlákat první výhodnou nabídkou, kterou uvidíte. Vůbec by se vám to nemuselo vyplatit. Tyto sestavy bývají mnohdy špatně sestavené. Výrobcům jde bohužel často jen o zisk a to, jak budou zákazníci ve výsledku (ne)spokojeni, je už tolik nezajímá.

Určitě chcete nerušeně hrát a nebát se, že se vám budou nejnovější herní tituly při hraní nepříjemně kousat, případně budete rovnou nuceni snížit detaily na minimum. Velmi nepříjemná je také nadměrná hlučnost. Nekupujte proto zajíce v pytli a sestavu si před koupí důkladně prostudujte. Jestli si nevíte rady s technickými parametry, volbu raději zkonzultujte s někým zkušeným.

Grafická karta

Pro herní počítače je grafická karta to nejzásadnější. Čím častěji, a hlavně čím náročnější hry hrajete, tím musí být karta náročnější (a v souvislosti s tím také dražší). Potřebujete kartu s co nejvyšším výkonem a pamětí. Než se pro nějakou rozhodnete, vyhledejte si recenze a dejte na rady zkušených redaktorů.

Procesor

Herní PC musí disponovat dostatečně výkonným procesorem, který bude práci grafické karty stíhat – v opačném případě by vám i ta nejdražší GPU byla k ničemu, nevyužili byste její potenciál. Logicky se neobejdete ani bez adekvátního chlazení, jinak se bude PC sestava přehřívat.

Co dál si pohlídat?

Abyste si hru skutečně užili, potřebujete také slušnou RAM paměť, výkonnou zvukovou kartu, HDD disk s vysokou kapacitou, kvalitní reproduktory a monitor s vysokým rozlišením.

Chcete-li mít jistotu, že při výběru herní PC sestavy nešlápnete vedle, vyberte si ji u odborníků na herni-pc-sestavy.cz.

Leave a Comment