Skvělé tipy

Jak naučit psa poslouchat? S výcvikovým obojkem to jde jako po másle

Pořídili jste si psa, ale nedaří se vám ho přesvědčit, aby vás poslouchal? Pokud jste již zkoušeli většinu „osvědčených“ metod a nedosáhli jste požadovaných výsledků, máme pro vás skvělou zprávu. Výcvik tvrdohlavých a problémových psů je díky moderní technice mnohem jednodušší. Už jste slyšeli o elektronickém (nesprávně elektrickém) obojku? Populární pomůcku používají pejskaři – amatéři i zkušení kynologové.

Výcvikové obojky se vyrábí pro psy všech velikostí a plemen. Většina výrobků má univerzální charakter a hodí se pro psy od cca 5 do 50 kg. Na své si však přijdou i majitelé minipejsků a robustních plemen. Na pečlivém výběru elektronického obojku záleží – jedině vhodně zvolený výcvikový obojek stoprocentně splní svou funkci.

Rozdíly spočívají zejména v síle impulsů, které výcvikové obojky vydávají. Dražší a kvalitnější modely nabízí několik úrovní korekce, takže si snadno navolíte takovou intenzitu, která pro psa není bolestivá, ale jen nepříjemná.

vycvikove-obojky

V souvislosti s elektronickými obojky pravděpodobně narazíte na diskuze, v rámci kterých jsou tyto výcvikové pomůcky označovány jako nevhodné. Je třeba si uvědomit, že doba pokročila a současné technologie otevírají dveře do světa nových možností. Moderní výcvikové obojky jsou o kus dál než ty, které byly na trhu před mnoha lety. Zároveň je vhodné rozlišit kvalitní, certifikované výrobky od laciných obojků bez potřebných atestů.

Elektronické obojky nemají sloužit k trestání či týrání psů – výrobci je prezentují jako výcvikové pomůcky a podle toho by s nimi měli pejskaři zacházet. Proto je důležité dodržovat doporučení ke konkrétnímu modelu a najít takovou úroveň impulsu, která psa upozorní a „přinutí“ k uposlechnutí pokynu, aniž by mu způsobila bolest. I z tohoto důvodu je důležité vybrat kvalitní obojek od renomovaného výrobce. Pes princip rychle pochopí a brzy zareaguje již na zvukový signál či vibraci, které předchází elektrostatickému impulsu.

Špičkové výcvikové obojky najdete u specializovaného prodejce na elektronickeobojkypropsy.cz.

Leave a Comment