Zdraví a lifestyle

Imunita dostává na podzim zabrat. Jak ji posílit?

Létu nadobro odzvonilo a vlády se ujal podzim, v jehož průběhu musíme čelit virovým onemocněním včetně zdomácnělého koronaviru. Pokud máte pocit, že vaše imunita nemůže nápor nepřátelských mikroorganismů zvládnout, udělejte všechno pro to, abyste svou obranyschopnost posílili. Držte se následujících tipů – základních pilířů pevnějšího zdraví.

Dodávejte tělu potřebné látky

Zdravá strava je základ, před který takříkajíc nejede vlak. Dejte na to, aby váš podzimní jídelníček obsahoval o poznání více ovoce a zeleniny – ideální sezónní plodiny, které jsou plné vitamínů a dalších důležitých látek. A stejně jako v létě dodržujte pitný režim, protože tekutiny napomáhají k efektivnější detoxikaci.

Samozřejmě můžete sáhnout také po kvalitních doplňcích stravy. Dobrou volbou jsou přírodní produkty od Naturvity, například Extra „C“ s postupným uvolňováním, vitamín D3, BETAVID se světlíkem lékařským či Zinek forte.

Všechny doplňky stravy seženete z pohodlí domova v Gigalékárně (zde např. zmíněné „céčko“).

Nepřestávejte být aktivní

Chladnější počasí nabádá k tomu, abychom trávili mnohem více času relaxací, což je samo o sobě naprosto v pořádku – pravidelný pohyb je však stále důležitý, protože zvyšuje prokrvení a pomáhá při pročišťování organismu od bakterií a virů. Navíc je prospěšný pro psychiku, jejíž stav má na imunitu také zásadní vliv. Snažte se proto dostatečně hýbat po celé podzimní období, tělo se vám za to odmění lepší fyzickou i psychickou kondicí.

Dopřávejte si dostatek spánku

Kvalitní spánek je pro fungování celého organismu klíčový. Budete-li si ho odpírat, vaše imunita odpoví selháním. Z dlouhodobého hlediska pak můžete očekávat mnohem závažnější rizika – například rozvoj diabetu či mnohem větší šanci na propuknutí nebezpečné infekce.

Studie prokázaly, že se v těle během spánku tvoří protilátky, a právě proto jsou obecně zdravější lidé, kteří si z noci příliš neukrajují. Optimální počet se pohybuje někde mezi šesti až devíti. Že jste spali dostatečně, poznáte podle toho, jak se budete po probuzení cítit.

Leave a Comment