Bydlení

Kvalitní koberec je nad zlato

Dobrá podlahová krytina se vyznačuje jak velkou odolností, tak rovněž jednoduchou udržitelností. Mezi takovéto krytiny se pro někoho trochu nepochopitelně řadí už i koberce. Pozitiv však mají daleko více.

Snadnější čištění než dříve

Ještě poměrně donedávna byla skvrna na koberci velkou tragédií, která se musela řešit v čistírně. Takovýto scénář je stále méně častý. Na trhu už jsou totiž nějaký ten pátek moderní čistící prostředky, které dokáží leckterou špínu zcela eliminovat, aniž by se to na tepichu jakkoli projevilo.

Dokonce ani alergeny nejsou už takový problém. Kočičí nebo psí chlupy, případně dokonce roztoče lze bez potíží vysát. Nové druhy specializovaných vysavačů si poradí i s tímto typem problémů. Kdo má tedy doma alergika, nemusí hned vyházet všechny koberce do smetí. Při pravidelném vysávání nepředstavují žádné nebezpečí.

Nemalé úspory

Dobrý tepich je měkký a je radost po něm chodit. Navíc má tu výhodu, že z něj sálá teplo. Jak je něco takového možné bez podlahového topení? Jednoduše. V kobercích se totiž díky své struktuře běžně udržuje teplo, které pak pomalu sálá do pokoje. Díky tomuto efektu je možné docela dost ušetřit za vytápění, jelikož v místnostech s koberci je možné topit přeci jen o pár stupínků méně.

Aby se tento efekt dostavil, je nezbytné mít doma skutečně dobrý výrobek. Nejlepší je v tomto ohledu kvalitní orientální koberec.

Ruční práce

Na rozdíl od většiny jiných tepichů, jež se dají v obchodech koupit, je perský koberec vždy originálním dílem. Nejedná se o žádnou sériovou výrobu, ale o ruční práci. A to se samozřejmě vždy na výsledku podepíše.

Ne každý perských koberec z nabídky našich obchodů je však skutečně pravý. Často jsou pod tímto názvem nabízeny zcela odlišné výrobky, které nemají se skutečnými originály nic společného. Proto je dobré nakupovat pouze u prověřených obchodníků typu e-shop Buchara.

Leave a Comment