Skvělé tipy

Fitness hodinky, nebo náramek? Jaký je mezi nimi rozdíl?

S chytrými módními doplňky se v posledních letech roztrhl pytel. Mezi ty nejoblíbenější patří dámské smart hodinky a fit náramky. Na první pohled jsou velmi podobné, a proto nemusí být snadné správně vybrat. Mnohé produkty navíc nabízí od všeho trochu, v podstatě jde o jakési hybridy, jež stírají zásadní rozdíly. Přesto jsou věci, které byste měli o obou kategoriích vědět.

K čemu slouží?

Hlavní rozdíl mezi fitness náramky a smart hodinkami spočívá v účelu využití. Zatímco fit náramky slouží především při sportování a monitorování zdravého životního stylu, chytré hodinky nabízí mnohem více funkcí – některé modely se z hlediska funkčnosti velmi blíží mobilním telefonům.

V tomto směru je rozhodování jasné. Pokud hledáte pomocníka, který vám bude asistovat při tréninku, vystačíte si s náramkem. Hodinky jsou určeny pro náročnější uživatele, jež vyžadují komplexnější služby.

Jaký mají design a z čeho se vyrábí?

Fitness náramky bývají maximálně uzpůsobeny pro nošení při aktivním pohybu – k typickým vlastnostem proto patří zvýšená odolnost proti nárazu či proti vodě, ale také materiály, které nepodporují nadměrné pocení. Chytré hodinky zase vynikají stylovějším designem. Z estetického hlediska jsou na tom o něco lépe, avšak při sportování zase ztrácejí. Některé náramky však mají vzhled hodinek a na první pohled nepoznáte, na jaký produkt koukáte.

Výše uvedené vlastnosti samozřejmě neplatí na všechny modely fitness náramků a smart hodinek. V praxi narazíte na modely, které vykazují lepší i horší vlastnosti, než jaké jim přisuzuje obecná charakteristika.

Jak dlouho vydrží baterie?

Významným kritériem výběru je jistě výdrž baterie. V této disciplíně logicky vítězí náramky, které vydrží v provozu až několik týdnů. Smart hodinky se musí nabíjet jednou za 3-5 dní. Obojí se obvykle dobíjí přes microUSB.

Bez ohledu na to, zda nakonec zvolíte hodinky dotykové, nebo fit náramek, poohlédněte se po vhodném modelu na carneo.cz – v e-shopu seženete široké spektrum modelů v různých designových provedeních.

Leave a Comment