Bydlení

Designové trendy, které vládnou interiéru v roce 2021

Milovníci interiérového designu vědí, že se vyplácí sledovat nejnovější trendy. Obvykle totiž přináší svěží vítr a umožňují dokonalou proměnu zevšednělého bydlení. Pokud se v dohledné době chystáte na menší či větší rekonstrukci, udělejte si jasno v tom, co je momentálně „in“.

​Maximalistický přístup k barevným dekoracím

Uplynulá dekáda se nesla v duchu minimalismu. Nyní však nadešel čas velké změny, která se projevuje především v přístupu k dekoracím. Ve hře je maximalismus, což je dobrá zpráva pro každého, kdo se nebojí odvážných kombinací kontrastních vzorů. Také v jejich případě je jistě vhodné postupovat obezřetně a raději vsadit na vkusné, osvědčené dekory. Cíl je stále stejný – vytvoření kompaktního, oku lahodícího prostředí.

​Pruhy a kostkovaný vzor patří k sobě

Tradiční kostkovaný vzor a pruhy byly v minulosti poněkud na nože. Čas ukázal, že jim to společně velmi sluší – stačí jen zvolit vhodné barevné tóny a měřítka. Pokud zvolíte pruhované tapety nebo závěsy, nebojte se zmírnit jejich efekt kostkovaným povlečením či přehozem.

​Přijďte na chuť skulpturálnímu nábytku

Velkou změnou prochází vnímání klasicky tvarovaného nábytku. Do popředí se dostávají nevšední kousky, které přitahují pozornost jedinečným zakřivením a neobvyklými tvary. Nemáte-li obměnu stávajícího nábytku v plánu, nezdráhejte se interiér vyšperkovat nápadnými soškami, keramikou a jinými skulpturálními dekoracemi.

​Přeneste se do teplých krajů nástěnnými malbami

Vnímavému oku pozorovatele neunikne, že dalším typickým znakem aktuálních designových trendů je snaha o únik za teplem. Interiéry letos touží po živých vzorech s tropickou tématikou. Světlé a hřejivé prostředí snadno přivodíte pomocí vhodně zvolené tapety nebo dekorativního bytového textilu.

Leave a Comment