Skvělé tipy

Co umí Apple Watch 7? Funkce a vlastnosti, které vás ohromí

Apple Watch sice nebudí takové pozdvižení jako iPhone, ale i tak není radno tyto chytré hodinky přehlížet. Proč? Jednoduše proto, že patří k tomu nejlepšímu, co je v daném segmentu k mání. Autority (např. renomovaný server Tom’s guide) se dokonce shodují na přízvisku „nejlepší z nejlepších“ a milovníci produktů s logem nakousnutého jablka jim bez mrknutí okem dávají za pravdu. Dobrá, ale jak je na tom nejnovější sedmá generace? Vyplatí se za ni připlatit?

Na úvod jedno menší „zklamání“, které je ve skutečnosti zklamáním jen pro ty, kteří čekali zlom v oblasti designu. V tomto směru jsou Apple Watch Series 7 skutečně propadákem, protože nepřináší prakticky nic nového. Nekoná se evoluce, a už vůbec ne revoluce. Pokud se vám však líbí design předchozí šesté generace, budete naopak spokojeni. O to víc pak s tím, co tento jedinečný kus technologie nabízí z hlediska funkcionalit. A mimo to si můžete pořídit stylový Apple Watch band, jenž dodá hodinkám neotřelý look.

Tip: Kvalitní pásky na Apple Watch najdete v e-shopu appleking.cz. Specializovaný prodejce nabízí ocelové, kovové, silikonové, nylonové i kožené řemínky na Apple Watch.

Větší displej a nové ciferníky

Čím Apple Watch Series 7 ve srovnání s předchozí generací zaujmou na první pohled, je velikost displeje. Navzdory tomu, že se tělo přifouklo jen o 1 mm, se velikost plochy displeje zvětšila o 20 %. Apple toho dosáhla zmenšením rámečků. Pro zajímavost: oproti modelu Series 3 se displej zvětšil o 50 %!

A protože mají Apple Watch větší displej, dostaly do vínku i zbrusu nové ciferníky. Povedený je Modular Duo umožňující nastavení ještě více komplikací.

Odolnost na prvním místě

Displej modelu Series 7 není pouze větší, ale také o poznání odolnější. Což je vlastnost, která je u dražší elektroniky velmi vítaná. Podle výrobce toho nejnovější displej vydrží o 50 % více než u předchozí generace.

A aby toho nebylo málo, hodinky jsou nyní oficiálně odolné proti prachu (tedy nejen proti vodě jako Series 6).

Rychlejší nabíjení

Apple Watch Series 7 disponují větší baterií, která udrží zařízení v provozu 18 hodin. Tedy stejně jako u Series 6, ovšem s tím rozdílem, že se nabíjejí o 33 % rychleji. Z úplného vybití na 80 % nabití se dostanete za tři čtvrtě hodiny.

Je to pro vás dost na to, abyste do Apple Watch Series 7 investovali bezmála 12 tisíc korun? Cenovka je vyšší, ale z technologického hlediska jim nejde nic vytknout!

Leave a Comment