Bydlení

Bezpečnostní vchodové dveře vám umožní užít si dovolenou s větším klidem

Vykrádačky nejsou ničím příjemným. Ani u pojištěného bytu rozhodně nemávnete rukou nad tím, když najdete po dovolené byt či dům „vybílen“ zloději. Nejdůležitějším pomocníkem proti těmto situacím jsou bezpečnostní vchodové dveře.

Nezajištěné vchodové dveře bývají doslova pozvánkou pro zloděje. Jejich překonání zabere i méně zkušenému zloději tak málo času, že si jej nevšimnou ani sousedé. Natožpak někdy v létě, kdy jsou bytovky opuštěné, protože jen málokdo tráví čas dovolených zavřený doma. Policejní statistiky mluví jasně – máme se čeho obávat. Pokud se tedy nechceme během celé dovolené stresovat, jestli si zrovna náš byt nevyhlídne zloděj, je načase vyměnit nezajištěné vchodové dveře za bezpečnostní.

Některé věci, o které přicházíme, jsou nenahraditelné

I když nám pojišťovna při správné pojistce po loupeži většinu věci proplatí, rozhodně nejde nahradit vše. K některým věcem máme citový vztah. Může jít o dárky, maličkosti zděděné po rodičích či prarodičích, památky na dětství našich potomků… Nikdy nevíme, co se zloději zrovna zalíbí a odnese si to. Nejlepší cestou, jak tomu zabránit, je jej do bytu vůbec nepustit.

Jaké dveře zajistí potřebné zabezpečení?

Vchodové dveře by měly vždy nabídnout minimálně certifikát bezpečnostní třídy 3, ještě lépe 4. bezpečnostní třídy. Tyto dveře však musí splnit i další podmínky. Jako majitel bytu jste povinen zajistit, aby byly dveře rovněž protipožární. Sáhnout je proto zapotřebí vždy po bezpečnostních dveřích od osvědčeného dodavatele, který má veškeré certifikáty a za sebou dostatek pozitivních referencí. Takovou společností je společnost NEXT.

Bezpečnostní dveře do bytu

NEXT nabízí bezpečnostní dveře do bytu ve 3. bezpečnostní třídě s označení NEXT SD 101. Vyšší míru ochrany pak poskytnou bezpečnostní dveře do bytu ve 4. třídě s názvem NEXT SD 111. Tyto dveře mají současně protipožární odolnost, a navíc nabízí perfektní zvukovou izolaci, což je u bytových dveří žádoucí.

Bezpečnostní dveře do domu

I když rodinný dům dává zloději rozhodně více vstupních možností než byt ve vyšším patře bytového domu, přesto bychom na bezpečné zajištění dveří neměli zapomínat. Bezpečnostní dveře do domu by měly být součástí komplexnějšího řešení zajištění rodinného domu. I na vchodové dveře do domu bývají kladeny požadavky navíc. Je nutné je zajistit tepelnou izolací. Ani v tomto bezpečnostní dveře NEXT nezklamou a dokázaly dokonce obstát i v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám.

Leave a Comment