Skvělé tipy

A co vaše firma? Je připravena na čtvrtou průmyslovou revoluci?

Automatizace, digitalizace, Průmysl 4.0 nebo čtvrtá průmyslová revoluce. S těmito termíny se podnikatelé setkávají stále častěji. Daná témata budou v blízké budoucnosti ještě aktuálnější, neboť kdo chce udržet krok s konkurencí, neměl by s modernizací podniku příliš dlouho váhat. Pokud jste zatím před automatizací v průmyslu zavírali oči nebo se o ni zajímáte až nyní, nepřestávejte číst. Odpovědi na základní otázky nám poskytli odborníci ze společnosti Aplaus, která se v oboru pohybuje od roku 1994.

Co je je podstatou automatizace v průmyslu?

Čtvrtá průmyslová revoluce úzce souvisí s pojmy jako robotizace, počítačová simulace. Virtualizace, ale také analýza velkých dat, cloud či trojrozměrný tisk. Podstatou tzv. první úrovně je vzájemné propojení fyzických objektů a umožnění jejich vzájemné komunikace. To umožňují řídící systémy, prostřednictvím kterých lze strojům zadat práci a zjistit přesné informace o průběhu činnosti či diagnostikovat technické problémy. Další úrovně spočívají v ukládání dat na cloudy a v dynamickém integrování služeb, aplikací a algoritmů.

A teď zjednodušeně. Nové výrobní linky a zařízení nebudou potřebovat obsluhu méně kvalifikovaného personálu, protože jednodušší (a v budoucnu i poměrně složité) fáze výrobního procesu zvládnou bez pomoci. Sníží se tak riziko selhání lidského faktoru a mimo to se činnosti zrychlí. Přesto nejsou na místě obavy z toho, že lidé přijdou o práci. Bude zapotřebí kvalifikovanější personál, který se postará o údržbu a další záležitosti spojené s provozem automatických zařízení.

Chcete řešení na míru? Máte ho mít

Odborníci ze společnosti Aplaus mají s projektováním a realizací řídících systémů dlouholeté zkušenosti. Rádi vám postaví jednoúčelové stroje i celé technologické linky s ohledem na strategii vašeho byznysu. Další informace najdete na www.aplaus.cz.

Leave a Comment