Bydlení

3× skleněná inspirace pro vaše bydlení

Do moderně zařízeného bydlení patří vhodně zvolené materiály. Některé jsou natolik nadčasové, že se ze kategorie moderních nevymaní snad nikdy. Týká se to i skla, ze kterého se vyrábí široké spektrum prvků. Ty nejvíce trendy vám představíme v tomto článku. Inspirujte se!

1. Skleněné obklady

Máte snad strach, že se rozbijí? Není na místě. Skleněné obklady do kuchyně skvěle vypadají, mají prvotřídní vlastnosti, a navíc jsou vysoce odolné vůči poškození. Proto byste s pořízením neměli váhat a rovnou s nimi vyšperkovat kuchyni i koupelnu.

Díky skleněným obkladům ochráníte zdi před plísní, vlhkostí a nečistotami. Zároveň zvednete estetickou hodnotu prostoru a ušetříte si práci s čištěním (to je velmi snadné a rychlé). Stačí si vybrat z širokého spektra rozměrů, tvarů a barev. Výsledná kompozice předčí vaše očekávání – na obklady se nebudete moct vynadívat.

2. Bezrámové sklo

Co je to bezrámové sklo? Jeden z nestylovějších stavebních prvků současnosti. Architekti na něj nedají dopustit a používají ho pro prosvětlení nízkoenergetických a pasivních staveb. Jedná se o plochu tvořenou izolačním trojsklem, která vede ode zdi ke zdi a od podlahy až ke stropu. Bezrámové zasklení se neotvírá a není výklopné, ale přesto navozuje jedinečnou atmosféru.

3. Zimní zahrada

Chcete-li zvětši obytný prostor, vsaďte na zimní zahradu. Oblíbení konstrukce nachází využití po celý rok a umožňuje obyvatelům relaxovat i v době, kdy se počasí zblázní. Představte si, jak si užíváte odpolední kávičku a za prosklenou stěnou zimní zahrady hustě sněží. Mimo to se budete moct celoročně věnovat zahradničení – co víc si přát?

Skla se nebojte a svěřte práci odborníkům

Ať už se nakonec rozhodnete pro obklady, plochu z bezrámového skla, zimní zahradu nebo jiný skleněný prvek, obraťte se na profesionály, kteří se práce zhostí pečlivě a s individuálním přístupem. Třeba na renomované sklenářství České Budějovice.

Leave a Comment