Auto-moto Pro muže

4 věci, které zaručeně vylepší vaše auto

Existuje množství způsobů, jak vylepšit své vozidlo po všech stránkách. Zvýšit výkon umožní chiptuning, své kouzlo má i sportovní výfuk či kvalitnější pneumatiky. A punc exkluzivity dodají zbrusu nová alu kola. Dáme vám 4 skvělé tipy, jak a proč vylepšit své v auto.

Sportovní výfuk

Sportovní výfuk vylepší nejen zvuk, ale za určitých okolností i výkon. Jde o jedno z nejčastějších vylepšení aut. Častokrát je to ale pouze výměna koncovky, čímž se docílí lepši, sportovnější zvuk. Tento efekt se dá docílit při benzínových i dieselových motorech.

Pokud ale dojde k úpravě celého výfukového systému, dá se docílit i vyšší výkon. Kompletní výměna výfukového systému je ale finančně poměrně náročná. Cílem takové výměny je rychlejší odvedení spalin z prostoru motoru, což zvyšuje výkon za doprovodu typického zvuku sportovních aut.

Chiptuning

Chiptuning umožňuje ovlivnit výkon i spotřebu, protože jde o optimalizaci softwaru a parametrů řídící jednotky. Auto bez dodatečných úprav nikdy nebude využívat svůj potenciál na maximum. Během výroby se proto musí přijmout mnoho kompromisů a nové auto tak má vždy nějaké ty rezervy i ve výkonu.

Chiptuning vám může přinést až o 60% vyšší výkon a 15% nižší spotřebu. Chiptuning musí samozřejmě dělat odborníci, kteří garantují bezchybný tuningový software. Jen tak dosáhnete optimální zvýšení výkonu a točivého momentu, přičemž se nezmění emise.

Pneumatiky

Správná volba pneumatik má vliv i na spotřebu paliva. Sledovat byste měli etiketu na pneumatikách, kde se uvádí valivý odpor, hlučnost, brzdění a přilnavost na mokrém povrchu. Pro úsporu paliva je důležitý hlavně valivý odpor.

Nejnižší průměrnou spotřebu mají pneumatiky třídy A (celkem je jich 7 – A až G). Čím je valivý odpor nižší, tím nižší je spotřeba. Spotřebu ale samozřejmě ovlivňuje i mnoho dalších faktorů jako například tlak v pneumatikách.

Alu kola

Jsou lehčí a mnohem odolnější než plechové disky. Zajišťují efektivnější proudění vzduchu k brzdám a pneumatikám, a navíc vypadají skvěle. To jsou hlavní výhody „elektronů“, které by neměly chybět na žádném vymazleném autě. Bohatou nabídku a online konfigurátor najdete na aluapneu.cz.

Jak vidíte, ideální a lepší podmínky na cestách vám někdy dokáží zajistit i minimální úpravy a detaily auta, nezapomeňte si však pro jejich instalaci vybrat a oslovit nejlepších odborníků.

Leave a Comment