Finance

Virtuální sídlo pro podnikatele: Jaké přináší výhody a kolik stojí?

Pokud se vaše novoroční podnikatelské předsevzetí nese v duchu optimalizace nákladů a maximalizace zisku, rozhodně zvažte pronájem virtuálního sídla. Uleví vám s administrativou i finančně, zároveň získáte reprezentativní prostory pro schůzky s klienty. Jak služba funguje, a kde ji můžete poptat, se dozvíte v tomto článku.

Firma se bez sídla neobejde

Česká legislativa je v tomto směru jasná. Každá firma musí mít sídlo, které je již v době založení zapsáno do obchodního rejstříku. Možná vás založení společnosti teprve čeká, a přestože k podnikání nepotřebujete fyzické kancelářské prostory, budete muset nějakou adresu uvést. S výjimkou firem podnikajících v průmyslové výrobě mohou podnikatelé využít soukromou adresu (tzn. místo svého bydliště), nicméně tato možnost s sebou přináší značnou nevýhodu – ztrátu anonymity.

Mnohem výhodnější je virtuální sídlo na adrese provozovatele služby. Například na https://www.firmy-sidla.cz/ najdete nabídku virtuálního sídla v Praze již od 129 Kč za měsíc. Oproti běžnému pronájmu kanceláře ročně ušetříte desítky tisíc korun, a navíc získáte další benefity.

Proč je o virtuální sídlo velký zájem?

Díky virtuálnímu sídlu lze okamžitě eliminovat náklady za pronájem kanceláře a zároveň si zjednodušit administrativu – odpadá starost o poštu, kterou vám vždy obratem přepošle recepční na dané adrese, a to přímo nebo naskenovanou e-mailem.

Další výhody využívání virtuálního sídla spočívá ve zvýšení důvěryhodnosti firmy (mnozí klienti vnímají adresu v Praze pozitivně, působ na ně lépe než adresa v menším městě) či fakt, že se společnost dostává do hledáčku úředníků jen zřídkakdy. Pravděpodobnost namátkové kontroly je v metropoli jednou za 139 let.

A když se budete chtít setkat s důležitým obchodním partnerem v reprezentativních prostorách? Dostanete je k dispozici. Přečtěte si více na https://www.firmy-sidla.cz/ a udělejte si o službě obrázek sami.

Leave a Comment