Skvělé tipy

3D tiskárny dokážou zázraky! Nevěříte? Měli byste!

Potřebujete něco vytisknout na 3D tiskárně? Tu si nemusíte hned kupovat! Postačí využít službu 3D tisk na zakázku.

Z toho, co dokážou moderní 3D tiskárny, laicky řečeno, zůstává rozum stát. Vědci na tiskárně například nedávno vytiskli ucho z živých tkání! První lidé bydlí i v domech vytištěných na tiskárně. 3D tiskárny se používají i při výrobě (o klasický offsetový tisk přeci jen nejde) spousty zdravotních pomůcek, zubních náhrad a umělých kloubů. Tomu se říká pokrok v pravém slova smyslu, nemyslíte?

3D tisk na zakázku

Co byste si rádi nechali vytisknout vy? Netoužíte-li zrovna po uchu či obytné jednotce, ale vystačíte si s menším modelem či dekoračním předmětem, můžete se obrátit na společnost 3Dtiskni působící v Praze (3D tisk Praha), Brně a Zlíně (hotové zakázky firma však rozesílá přes osvědčené dopravce po celé republice).

Metoda 3D tisku

Ta při 3D tisku volí nejpoužívanější metodou FFM (někdy se můžete setkat s označením FFF), která je založená na postupném přidávání jednotlivých vrstev roztaveného plastu. Hlavní předností této metody je téměř nulová produkce odpadu, čímž si tato metoda zasluhuje i přívlastek ekologická.

Jak tisk probíhá?

3D tisk se neobejde bez modelu, popřípadě bez jeho technického výkresu. Pokud jej zvládnete vytvořit, učiňte tak a pošlete jej v náležitém formátu tiskárně na její e-mailovou adresu (najdete ji na stránkách 3d-tiskni.cz). Pokud nedisponujete modelem, ani technickým výkresem, spojte se s tiskárnou telefonicky či e-mailem a svůj požadavek pokud možno co nejvěrněji specifikujte.

Simulace tisku a objednávka

Pokud to je trochu možné, tiskárna tzv. nasimuluje tisk samotný, což ji umožní stanovit přesnou dobu tisku. Ta je klíčová pro stanovení ceny tisku, na základě které vám tiskárna stanoví cenovou nabídku. Budete-li s ní souhlasit, bude vám vystavena zálohová faktura. Jakmile ji uhradíte, může být tisk spuštěn. Jednoduché, že? Více informací hledejte po odkazem Praha 3D tisk.

Leave a Comment