Bydlení

3 nejoblíbenější styly bydlení. Který padne do oka vám?

Proč věnovat zařízení domácnosti dostatek pozornosti? Důvod je prostý: protože potřebujeme oázu klidu, která se stane protiváhou hektického všedního dne stráveného v zaměstnání. Chcete-li si však doma vydatně odpočinout a načerpat potřebnou energii, upusťte od strohého minimalismu a moderny. Raději si vyberte některý z následujících stylů. Do popředí se dostává atmosféra venkova, starých časů a chladného severu.

Domácnost v duchu venkova

Bydlení ve stylu anglického či francouzského domova je sázkou na jistotu. Stěžejním prvkem je masivní dřevo, které by se mělo nacházet na každém kroku. Dřevěné podlahy a nábytek může doplnit kámen, pálená cihla i citlivě zakomponované kovové prvky. Jisté je, že venkovský styl bydlení neomrzí ani po letech a vždy, když to budete potřebovat, pohladí vaši znavenou duši. Spoustu věcí navíc seženete velmi levně – stačí se po nich poohlédnout v bazaru nebo na půdě.

Elegance se nazývá vintage

Není nad věci, jejichž kvalitu prověřil sám čas. Pro vintage nábytek je typická patina, která svědčí o dlouhověkosti. Původní a originální prvky působí příjemně a v domácnosti díky nim okamžitě zavládne příjemná atmosféra. Dominují neutrální tóny, sem tam umocněné dekorací ve výraznějším odstínu. Na oblé tvary je pěkný pohled, stejně jako na všudy přítomné bavlněné textilie.

Útulný skandinávský styl

Pokud jsou vám blízké rysy více stylů, bude se vám ten skandinávský líbit o to více. Kombinuje přírodní materiály s odlehčenými liniemi a často odkazuje na prvky z minulých dekád. A ačkoliv inklinuje k jednoduchosti, je mnohem útulnější než čirý minimalismus. V interiéru dominují světlé barvy, kvalitní nábytek a dostatek přirozeného světla.

Nevybrali jste si? Nevadí. Možná bude stačit, když stávající bydlení doplníte několika solitérními kousky – třeba časem přidáte další. Anebo vyměníte za jiné, až vás omrzí.

Leave a Comment