Pro ženy Skvělé tipy

3 klišé, kterými nemusíte muže potěšit na Vánoce

Přichází doba bláznění v supermarketech, kdy se všechny generace soustředí na výběr toho pravého, pro své blízké. Každý rok se snaží být originální, přesto se nakonec ve výběru dárku opakují. Ženu se dá potěšit mnoha způsoby. Stačí najít její slabé místo, například vaření, a je vyhráno. Jenže muž si na dárky potrpí. Vybrali jsme tři druhy dárků, které se neustále opakují a muži z nich nemají takovou radost, jakou by se zdálo, že by mohli mít.

1 Láhev alkoholu

Přední výrobci lihových moků se během svátků předhánějí, kdo vytvoří unikátnější dárkovou krabici či limitovanou edici. Jeden rok je to whisky stará 10 let, další už 25. Myslíte si, že je to něco tak wow? Pokud nemáte za manžela vlastníka nadnárodní korporace, nebo naivního snílka, tak si určitě přízeň nezískáte „Tulamorkou“ v plechu, kterou jste koupili v akci při nákupu v Bille. Pokud muž rád holduje kvalitnímu alkoholu, tak si na něj zajde kdykoliv přes rok. A v těch ideálnějších případech si vyrobí vlastní pálenku sám a poctivě.

2 Hodinky

Hodinky jako módní doplněk figurují již delší dobu jako záchranná brzda pro narozeniny i Vánoce. V době smartphonů již postrádají informační funkci. Na čas se každý dívá do dotykové obrazovky. A móda? Muži se rozdělili v poslední době na 3 kategorie. Buď se nazývají „pravými gentlemany“, tzn. pečují o každý svůj chlup a pečlivě vybírají jednotlivé oblečení, dokonce i tkaničky. Tito muži by se zřejmě urazili, kdyby uviděli pod stromečkem hodinky. Vzbuzovalo by to v nich dojem, že si myslíte, že nejsou žádní gentlemani. Pak jsou zde (bez urážky) homosexuálové, kteří jsou o to víc vyhranění na svůj osobitý styl a veškeré doplňky aktualizují pravidelně. A nakonec jsou muži, kterým na vzhledu a módě vůbec nezáleží, tím pádem nedocení design, prestiž apod. Naštěstí situaci zachraňují „ajťáci“. Ti by se za hodinky mohli roztrhat. Jenže ani zlaté by je nezvedli z křesla. Oni totiž požadují Apple SmartWatch či jiné mutace. A to už je jiná liga…

3 Kapesní nůž

Musím zmínit tento poměrně divný artikl, který je často promován dárkovými nabídkami. Chápu, že obdarování několika mini nožíky a otvíráky v jednom mohla být kdysi tradice, avšak k mužům dneška nemají ani špetku kompatibility. A to opomíjím fakt, že většina těchto kapesních nožů je tupá jak úhly nakousnutého koláče. Opravdu, mužnost manželů to neposílí. Ani si nebudou připadat drsnější. Spíše jim to sníží sebevědomí.

Samozřejmě jsem vybral jen špetku z řady hloupých nápadů, jak pokazit dárek na Vánoce, například nevkusnou košilí, svetrem, basou špatné značky piva, tričkem s trapným nápisem atd atd. Snad jsem Vás inspiroval tak, abyste letos opravdu udělali svému manželovi, příteli či jinému známému opravdu radost něčím hodnotným.

Leave a Comment