Bydlení

Uvažujete nad rohovou sedací soupravou? Nabízí výhody i nevýhody

Pokud momentálně řešíte výběr sedací soupravy, můžete se kromě klasického dvoj či trojsedáku přiklonit také k rohové sedačce do tvaru L nebo varianty do tvaru U. V posledních letech se ovšem největší oblibě těší právě „elkový“ nábytek, a právě proto jsme se blíže podívali na jeho výhody i negativa.

Jak stvořená do menšího pokoje

Rohová sedací souprava ve tvaru L umožňuje maximální využití prostoru v místnosti. Jak to chápat, když je podstatně rozměrnější než kupříkladu trojsedák? Vysvětlení je prosté – zatímco na trojsedáku se pohodlně posadí nejvýše tři lidé, „elková“ sedačka pojme čtyři až pět osob, aniž by potřebovala o moc více prostoru. Vyžívá totiž místo v rohu místnosti, které by jinak zůstalo prázdné.

Uvedená kapacita je požehnáním pro skromnější prostory, které jsou typické především pro byty v panelových domech. A pokud obývací pokoj zastává funkci jídelny, může sedačka posloužit místo židlí. V případě obýváku spojeného s kuchyňským koutem pak vytvoří optický předěl.

Rodinný typ

Sedací souprava ve tvaru L je příslovečně stvořená pro rodinné sešlosti. Stačí ji doplnit o jedno nebo dvě křesla a několik praktických taburetů – a rázem vznikne prostor, do kterého se pohodlně vejde i větší osazenstvo. Všichni přítomní mohou sedět dostatečně blízko, aniž by trpěli pocitem odstrčenosti.

No a pokud si pořídíte rozkládací model, jednoduchým pohybem ho v případě potřeby proměníte na komfortní a dostatečně prostorné lůžko, na kterém může přespat návštěva z daleka. Kromě toho vám rohová sedačka nabídne spoustu vnitřního prostoru, který upotřebíte třeba při skladování sezónního oblečení nebo povlečení.

Hodí se kdekoliv, klidně do kanceláře

Rohová sedací souprava je natolik univerzální, že se kromě obývacího pokoje uplatní i v kanceláři nebo relaxačním koutku pro zaměstnance. Stačí zvolit vhodný model a bude vám skvěle sloužit po mnoho budoucích let. Za pozornost stojí například sedačky Praha od Melli Interiery.

Kvalitní a časem prověřené rohové sedací soupravy Praha jsou dostupné i v atypických rozměrech (na míru) a k dodání už od 4 týdnů.

S čím musíte počítat?

Sedací soupravy do L nejsou bez chybičky, jejich nevýhodou je menší variabilita. Budete si muset vybrat mezi pravou a levou variantou – ovšem když za za čas rozhodnete přestavět obývací pokoj, může vás pevně daná orientace omezovat. Jediným schůdným řešením je pořízení sedačky s univerzálním rohem, který je možné namontovat na levou i pravou stranu.

Leave a Comment