Bydlení

Seznamte se s podlahami „budoucnosti“. Vyrábí se z anhydritu!

Máte v plánu rekonstrukci, stavbu zbrusu nového domu, případně jen realizaci nových podlah, protože vám nevyhovují ty stávající? Ještě než začnete míchat beton, zpozorněte a začtěte se do následujících odstavců. V posledních letech se stále častěji hovoří o anhydritových neboli litých podlahách. Na výhody jsme se zeptali specialistů z firmy Anhypodlahy s.r.o., která používá vlastní samonivelační potěr Anhyfast 20,30 MPa.

Co je to ten anhydrit?

Ujasněme si pojmy. Lité podlahy se vyrábí z anhydritu, což je směs vody, písku, síranu vápenatého a několik dalších přísad. Pokud je směs vyrobena z kvalitních přísad, pak má samonivelační potěr vynikající vlastnosti. Společnost Anhypodlahy si efektivitu surovin ověřila dlouhodobou praxí ve stavebnictví.

Výhody anhydritové podlahy v kostce

Anhydritové podlahy se uplatňují v rodinných domech i v průmyslových a komerčních objektech. V přímém srovnání s betonovými podlahami nabízí mnohem jednodušší pokládku. Aplikace anhydritu je velmi rychlá, není zapotřebí značného fyzického úsilí a podlaha je pochozí již na druhý den. Po čtyřech až pěti dnech ji lze bez problémů zatížit.

Výhodou litých podlah je pěkný vzhled. Samonivelační potěr se rozprostírá rovnoměrně, povrch je rovný, hladký a bez dilatačních spár.

Na litou podlahu z anhydritu lze položit jakákoliv podlahová krytina. Zároveň jde o ideální řešení pro každého, kdo chce mít podlahové vytápění. Anhydrit je homogenní směs, takže se prohřívá stejnoměrně a mimo to dobře vede teplo.

Jak na pokládku? Pozvěte si profíky

Pokud vás anhydritové podlahy zaujaly a rádi byste je měli doma, raději se do realizace nepouštějte sami. Bez patřičného vybavení a znalostí technologických postupů perfektního výsledku nedosáhnete. Profesionálové z firmy Anhypodlahy vám rádi vysvětlí vše, co je třeba. Další informace najdete na www.anhypodlahy.cz.

Leave a Comment