Bydlení

Realizace nové kuchyně: Harmonie funkcí a designu

Stavíte nový dům, případně kompletně rekonstruujete stávající bydlení? Pokud je vaše odpověď kladná, rozhodně musíte myslet na celkový vzhled všech místností. Obecně se při vybavení interiéru začíná kuchyní. Tedy v případě, že pomineme sociální zařízení a ložnici, respektive místo, kde člověk může zpočátku spávat. Právě proto se soustředíme na veškeré vybavení místnosti, v níž se připravují ty nejlepší pokrmy, jež se zde poté v rodinném kruhu i konzumují. My se pokusíme v následujících řádcích nejen upozornit na mnohá úskalí spojená s realizací kuchyně, ale doporučíme i konkrétního prodejce kuchyňských linek.

Celková kompozice kuchyně

V první řadě je zapotřebí počítat s celkovým rozvržením kuchyně. Každý prostor se liší a vy byste se měli rozhodnout, zdali chcete klasický model kuchyňské linky, který bude stát u stěny, anebo jiné variace. Poměrně oblíbená jsou provedení do písmene L či jiné sestavy. Máte prostoru více než příliš? Pak vyzkoušejte variantu s ostrůvkem. Ta vypadá moc hezky a nabídne spousty důležitého užitného místa. Ať už řešíte jakékoli modely kuchyní, není od věci pokusit se vše navrhnout, případně si nechat zpracovat studii v některém z 3D programů na počítači. Sami tak uvidíte během několika okamžiků, zdali se vám dané řešení bude zamlouvat, nebo jej naopak zavrhnete.

Kuchyňská linka jako základ

Hlavní roli hraje při sestavování celkového vzhledu především řešení kuchyňské linky. Právě její podoba udává celé místnosti její nezaměnitelný charakter. O tvarových dispozicích jsme již hovořili, a tak není od věci zaměřit se i na materiál. Chcete-li volit jistotu v podobě dřeva, jež vydrží, vyplatí se masiv. Připravit se u něj ale musíte nutně na vyšší cenu. Vzhledově ale takováto linka v každém případě nezklame, naopak z ní bude vyzařovat život, energie a v neposlední řadě bude také vonět přírodním dřevem. Jestliže ovšem zvolíte lamino, také neprohloupíte. Alternativ je spousta, a to i z pohledu barevného ladění. Přesvědčit se o tom můžete například v eshopu Nábytek-Elegance.cz.

Spotřebiče nejsou levné! Volte je s rozvahou

Nedílnou součástí kuchyně jsou samozřejmě nejrůznější spotřebiče. Dovedete si představit život bez kvalitní varné desky, trouby anebo myčky nádobí? Asi jen velmi těžko. I proto se vyplatí přečíst si recenze o všech dostupných spotřebičích a zvolit takové, které budou nejlépe odpovídat poměru mezi cenou a kvalitou. Každopádně nezapomínejte ani na inovativní funkce. Lednice vám dokáže nabídnout rychlé zmrazení, případě korekci teplot v různých částech. U trouby nemusí chybět pyrolýza nebo grilovací mód, případně další užitečné funkce. Hodně důležitý je logicky i vzhled spotřebičů. Někteří majitelé interiérů preferují jejich vestavbu do kuchyňské linky. Jednolitě tak splynou s celou kuchyní. Pokud si ovšem pořídíte americkou lednici či jiné vysoce kvalitní značkové spotřebiče, rádi je necháte na obdiv příchozích. Jejich umístění je také poněkud jednodušší.

A co ostatní zdánlivé detaily?

Při řešení nové kuchyně je vhodné brát v potaz i některé zdánlivé detaily. V jejich jmenování bychom měli připomenout především kování a pojezdy. Rozhodně je ale také nutné dbát na maximální funkčnost. Otvírání skříní by mělo být jednak pohodlné a jednak koncipované tak, aby o sebe dvířka nezavadila. Nezapomínejte ani na některé přístroje, které vám usnadní život. Na mysli máme ruční mixéry, hnětače anebo i digestoř, na niž se často zapomíná.

Inspirujte se zdarma online

Hledáte a nevíte, kde byste našli tu správnou inspiraci? Poradíme vám. Podívejte se na prezentaci společnosti Nábytek Elegance na Facebooku. K dispozici je zde spousta zajímavých obrázků, které vám třeba při rozhodování pomohou. Podívat se tady na nové trendy můžete kdykoli a samozřejmě zcela zdarma. Zúčastnit se navíc budete moci některé ze soutěží, jež jsou zde pravidelně pořádány.

Leave a Comment