Bydlení

Prožijte letní pohodu na zahrádce se stínící plachtou

Není nad to, když může člověk trávit volný čas na čerstvém vzduchu. Pokud máte před domem zahrádku, případně terasu či jiný kout, který by vám nabídl dostatek soukromí během odpolední kávy či siesty s nejlepšími přáteli, můžete si gratulovat. O takovém luxusu spousta lidí jen sní. Ale aby byla vaše relaxace dokonalá, měli byste zajistit, aby vás neotravovalo sluníčko. Ačkoliv je jeho působení pro náš organismus blahodárné (stimuluje produkci vitamínu D), čeho je moc, toho je příliš. A o ostré sluneční paprsky skutečně nikdo nestojí. Řešení je naštěstí velmi prosté, stačí si pořídit stylovou stínící plachtu.

Praktická a elegantní, taková je stínící plachta

Stínících systémů je na trhu víc než dost. Ale co když máte omezený rozpočet, a navíc vyžadujete něco jiného než klasickou markýzu či jiný typ zastínění? Pak je pro vás ideální stínící plachta. Ačkoliv je mnohem levnější, poskytuje prvotřídní ochranu před slunečním zářením, a navíc vypadá skvěle. Montáž vám nezabere příliš mnoho času. v podstatě stačí, když plachtu připnete ke třem či čtyřem kotvícím místům. Velkou výhodou je, že ji můžete kdykoliv rychle sundat.

Po jaké stínící plachtě sáhnout?

Stínící plachta je široký pojem. Vyrábí se různých designových provedeních a velikostech. Nejběžnější jsou trojúhelníková a čtvercová stínící plachta. Vyberte si takovou, která vám poskytne dostatek zastíněného prostoru.

Nevystačíte-li si se standardní trojúhelníkovou stínící plachtou o velikosti 3,6 m, jistě vás uspokojí větší pětimetrová čtvercová stínící plachta. Výběr barvy je však čistě otázkou vašeho osobního vkusu.

A kde kvalitní stínící plachty seženete? Za skvělé ceny je najdete na www.dona-shop.cz, kde nechybí ani montážní sady. Menší velikosti začínají pod tisícovkou, což je podle nás velmi férová cena za tak stylové zastínění.

Leave a Comment