Bydlení

Přítomnost ohně je v moderní domácnosti žádoucí: Pořiďte si krb a užijte si podzim plnými doušky!

Oheň lidstvo fascinuje již od pravěku. Vždy byl nedílnou součástí obydlí a nejinak je tomu i dnes. Do centra pozornosti se opět derou krby, které navozují pocit útulnosti v interiérech všech stylů. Vhodně zvolený krb dokáže opravdové divy. Představte si sychravý večer strávený ve vyhřátém obýváku. Příjemné sálavé teplo prostupuje vašim tělem, pozorujete mihotající se plamínky a popíjíte svůj oblíbený nápoj. Romantika jako vystřižená z hollywoodského trháku!

Stavba krbu svépomocí? Ponesete veškeré riziko

Jak náročné je postavit krb? Bez předchozích zkušeností a znalostí doporučených technologických postupů můžete udělat spoustu zbytečných chyb. Ve finále pak krb nebude stoprocentně fungovat a v horším případě bude nebezpečný. Záleží na každém jednotlivém prvku – krbovou vložkou počínaje, doladěním komínu konče. Můžete to „risknout“, shlédnout pár videonávodů na internetu a pustit se do stavby bez pomoci odborníků, ale jen na vlastní zodpovědnost. Mnohem jistější je stavba krbů pod taktovkou profesionálů.

Jak vybrat firmu, která vám postaví krb?

Rozhodnete-li se pro specializovanou firmu, vyberte si někoho, kdo má s realizací krbů dlouholeté zkušenosti a prokazatelné reference. Odborníci z firmy Krby Praha – Pelant upozorňují, že v jejich oboru působí množství pochybných firem, které zákazníky lákají na podezřele nízké ceny. Tyto firmy neoplývají potřebnými znalostmi, odvádí fušerskou práci, a navíc dodávají nekvalitní krbové systémy.

Ale jak tedy taková kvalitní krbařská firma funguje? Krby Pelant, člen cechu kamnářů, nabízí „full servis“. Ochotně vám poradí s výběrem krbu, navrhne systém tak, aby odpovídal vašim představám a nakonec ho postaví. Současné provádí také dokončovací práce – obklady krbů, montáž říms a dalších prvků, bez kterých si krb nedokážete představit. Ukázky realizací najdete na krbypelant.cz.

Leave a Comment