Bydlení

Nábytek v kanceláři může být téměř jakýkoli. Musí ale obsahovat 4 základní prvky

Každý, kdo pracuje v kancelářském prostředí a měl možnost projít různými firmami, ví, že žádná místnost není stejná. Některé firmy si potrpí na praktičnost a jednoduchost a jiné zas vsází na moderní, neotřelý design. Jinak bude vypadat open-space pro tým obchodníků, jinak kancelář ředitele. V každém případě srdce celého prostoru tvoří kancelářský nábytek. Každou kancelář by měly tvořit 4 základní prvky.

Stůl, kontejner, policová skříň a pohodlná židle

Nejpotřebnější částí pracovního prostoru je stůl. U stolu trávíme průměrně 90 % pracovního času. Pro zajištění komfortu by stůl měl mít rozměry minimálně 140 × 70 centimetrů. Výška stolu pak závisí na výšce sedícího, ale nejtypičtěji se stoly vyrábí ve výšce 69 až 76 centimetrů. Zvolit můžeme buď stůl jednoduchý, nebo s deskou přidanou do tvaru písmene L. Takový stůl pak zaručí více prostoru.

Nezbytnou součástí stolu je kontejner. Mnoho firem dnes razí pravidlo čistého stolu, kdy zaměstnanci před odchodem domů smí zbýt na stole pouze monitor a telefon. Ostatní věci musí mít uklizené pryč. Ideální kontejner by proto měl obsahovat i zámek, abychom citlivé dokumenty či osobní věci mohli zamykat.

Kancelář se neobejde též bez policové skříně. Ty se vyrábí ve třech výškách – nízké, střední a vysoké. Tyto skříně vybíráme hlavně podle počtu šanonů a věcí, které je potřeba mít v dané kanceláři k dispozici.

Posledním ze čtyř prvků je kancelářská židle. Vhodný výběr židle k pracovnímu stolu je natolik široké téma, že se mu budeme věnovat samostatně v některém z dalších článků.

Dívejte se na cenu. Ale trošku jinak

Kvalitní nábytek do kanceláře pozná laik těžko. Odborníci ale doporučují: Pokud sháníte kvalitní nábytek do kanceláře, mějte prosím na paměti, že nemůžete očekávat kvalitu u nábytku, který se prodává za podhodnocené ceny. Počítejte s tím, že příliš levný kancelářský nábytek nevydrží dlouhou dobu a budete řešit neustálé problémy s jeho nefunkčností. Spolehněte se na osvědčené výrobce a dodavatele, kteří mají například kancelářský nábytek skladem. To vám ušetří čas i starosti.

Leave a Comment