Bydlení

Nábytek jako dárek? Jak jej originálně zabalit nebo předat?

Rozhodnete-li se dát k Vánocům někomu jako dárek nábytek, rozhodně jej překvapíte. Nábytek totiž určitě není běžným vánočním dárkem a mezi spoustou ponožek, vánočních svetrů a lahví s alkoholem bude zkrátka vynikat. Zároveň bude patrné, že jste si dali práci s přemýšlením, co má obdarovaný rád a co by se mu mohlo líbit. Nábytek nebo drobné interiérové doplňky jsou zkrátka tím, co je o Vánocích v kurzu a rozhodně by nemělo při vybírání dárků uniknout vaší pozornosti.

Nábytek se ale těžko balí

Pokud se rozhodnete darovat větší kus nábytku, například houpací či polohovací křeslo anebo praktickou komodu, může se stát, že budete mít potíže s jeho zabalením. Přece jen do krabice se takto velký kus nábytku vejde jen těžko a představa, jak jej omotáváte vánočním balicím papírem, také není příliš lákavá. Nehledě na to, že papíru by bylo zapotřebí takové množství, že by to ani nebylo příliš ekologické. Vyrobte například ohromnou mašli a tu připevněte na křeslo, které nenápadně postavíte do kouta. Anebo kupte obyčejný balicí papír a společně s dětmi jej pomalujte vánočními motivy či jen tak orazítkujte svými dlaněmi s nanesenými barvami na ruce.

Buďte originální

Stejně tak můžete vsadit na trochu napětí. Nábytek před předáváním skryjte někde po domě a obdarovanému dejte pod stromeček pouze kartičku s šifrovanými údaji o to, kam jste jej ukryli. Odměna, která bude následovat po rozluštění vašich složitých šifer, bude sladká. A bude jí právě onen neobvyklý vánoční dárek, který díky chvíli napětí udělá ještě větší radost. Nábytek jako dárek můžete nechat doručit také až po Vánocích. Kromě toho, že potěšíte pracovníky vaší zasilatelské společnosti, radost uděláte i obdarovanému. Pod stromeček mu můžete prozatím dát vlastnoručně vyrobený poukaz s informací, co a kdy dostane. Nezapomeňte jej ale zabalit do dostatečně velké krabice, abyste dostatečně zdůraznili váhu dárku a obdarovaného také pořádně napnuli.

Využijte pomoc souseda

Nábytek můžete smontovat a nechat ho například u souseda, pokud bude svolný. Pod stromeček pak opět vyrobte voucher, na kterém bude klidně i fotografie nábytku a třeba souřadnice, kde se momentálně nachází. Vydejte se pro něj ale až druhý den, ať sousedovi nezkazíte Vánoce. A nezapomeňte sebou vzít láhev něčeho dobrého jako poděkování a podporu sousedských vztahů.

Leave a Comment