Bydlení

Mobilní klimatizace do bytu: Ano, nebo ne?

Parné léto klepe na dveře a většina z nás si ho bude užívat plnými doušky. Problém nastává v momentě, kdy se interiér nadměrně přehřívá a nedokáže tomu zabránit ani systém předokenních žaluzií. Naštěstí existuje pomocník jménem klimatizace. Co když ale z nějakého důvodu nechcete tu klasickou – nástěnnou? Schůdnou alternativu představují mobilní klimatizace. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Výhody mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je – jak je patrné již z jejího názvu – mobilní, a tak jí lze přemísťovat podle potřeby z jedné místnosti do druhé. Mezi největší výhody však nepatří pouze mobilita, pádným argumentem pro pořízení přenosné klimošky je také příznivá cena. Nástěnné klimatizace stojí podstatně více, a navíc vyžadují stavební úpravy. Mobilní varianta se bez jakýchkoliv zásahů do interiéru obejde.

Mobilní klimu si objednáte, zapojíte (otázka několika minut) a používáte. Nemusíte se obávat žádných složitostí. A podle potřeby ji z bytu přenesete třeba na chalupu nebo do kanceláře.

Tip: Stále se nemůžete rozhodnout? Přečtěte si také tento článek na téma mobilní klimatizace.

Nevýhody mobilní klimatizace

Nic není bez chybičky. V případě mobilní klimatizace je zapotřebí počítat s určitými nevýhodami. Především jde o nižší efektivitu chlazení – zařízení totiž vyžaduje vývod horkého vzduchu, což obvykle zajišťuje hadice vedená přes okno. Tento nešvar lze eliminovat vybudováním ventilačních otvorů, ale ne vždy je možné dané řešení provést.

Další nevýhody spočívají ve vyšší hlučnosti (konkrétní hodnoty závisí na konkrétním modelu, tiché mobilní klimatizace vyrábí Remko) či v tom, že zařízení zabírá místo na podlaze. Když sezóna skončí, musí se klimatizace někam „odklidit“.

Kde se po mobilní klimatizaci poohlédnout?

Zvážili jste všechna pro i proti a došli k závěru, že si mobilní klimatizaci pořídíte? Širokou nabídku nejlepších modelů renomovaných značek najdete na https://klimatizace.zde.cz/. Společnost EPROFI.CZ s.r.o. nabízí také stavební vrátky, topidla, odlvhčovače vzduchu či elektrocentrály. Zavedený prodejce garantuje příznivce ceny a prvotřídní zákaznický servis.

Leave a Comment