Skvělé tipy Volný čas a zábava

Kam o víkendu v Praze

Neseďte doma a vyrazte o víkendu za zábavou. A je jedno, zda to má být v rámci vaší rodiny, nebo třeba jenom v páru, popřípadě s partou přátel. Možností, které vás rozhodně neomezí, je celá řada. Vyrazit můžete hned nejbližší víkend. A jaké jsou naše tipy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud se nechcete nudit? Podívejte se společně s námi.

Pouť je klasikou

Matějská pouť je něco, co byste si neměli nechat ujít, ať už máte rodinu, nebo chcete někam vyrazit s partou svých přátel. Lákadlem je ohromné množství atrakcí, kde nechybí jak samotná klasika, tak i různé moderní varianty, které jsou určené skutečně jenom pro otrlé vyznavače adrenalinu. Dále nezapomeňte třeba na cukrovou vatu, perníkové srdce, nebo možnost vystřelit si růži na střelnici. Pouť zkrátka a jednoduše patří k oblíbeným rodinným aktivitám a tak ji doporučujeme i my. Ta letošní končí v polovině dubna a tak máte stále dostatek času na to, abyste se na ni vydali.

Co takhle za dinosaury?

Pokud se chcete nejenom pobavit, ale třeba také poučit, není nic jednoduššího, než vyrazit na místo, kterým je takzvaný Dinopark. Jedná se o unikátní atrakci, která vám umožní nahlédnout do dob, kdy celý svět obývali dinosauři. Uvidíte tak věrně vyhotovené modely, které vás rozhodně nezklamou tím, že vypadají skutečně autenticky. Nejedná se ale jenom o nepohyblivé objekty, jelikož dinosauři se také hýbou a vydávají zvuky. Jedinečný výlet do druhohor může začít. Jenom připomeňme, že oficiální otevření po zimní pauze je naplánováno až na prvního dubna.

Co takhle za sportem, nebo odpočinkem?

Pokud hledáte víkendovou zábavu, a chcete ji spojit třeba s aktivním odpočinkem, může vás zajmout malešický park v Praze 10. Ten je ideální volbou, pokud chcete s dětmi vyrazit na moderní dětské hřiště, pokud se chcete projet na kolečkových bruslích, pokud chcete vyzkoušet různé cvičební prvky, nebo se budete chtít jenom tak procházet, a objevovat zajímavá místa, kterými jsou třeba i zajímavé vodní prvky. Pokud je právě toto směr, kterým se chcete o víkendu vydat, nemusíte zůstávat jenom v Malešicích. Nezklame třeba ani park Parukářka, který nabídne také velmi dobrý prostor pro pobyt v přírodě. Navíc s jistotou skutečně nádherných výhledů na samotnou Prahu.

A což třeba úniková hra?

Hitem mohou být i moderní formy víkendové zábavy. Jedním z našich tipů je úniková hra neboli escape game. Ta je velkým lákadlem, jak se ve dvojici, ale i ve skupině pobavit, jak potrápit mozek v řešení jednotlivých úkolů a jak si také užívat dokonalou radost z toho, že se vám podaří opustit místnost, ve které jste zavřeni. Možných únikových her je v Praze hned několik. Pokud máme na základě nezávislých hodnocení vybrat tu nejlepší, rozhodně doporučujeme Questerland. Jedná se o místo, kde si můžete vybrat hned z několika různých únikových her, které jsou určené pro dva až pět hráčů. Co je aktuálně k dispozici a co můžete vyzkoušet třeba ten nejbližší víkend? Je to Quest Va-Bank, kdy si zahrajete na bankovního lupiče, stejně jako se můžete pokusit utéct z čarodějnické školy, ale nechybní ani escape room, který vás přenese do roku 2213, kdy ve světě nastala apokalypsa, a zombies jsou všude okolo. I to může být zajímavá zábava na víkend.

26220-acoztrebaunikovahra

Jak jsme uvedli, možností, kam o víkendu v Praze, je více než dost. Zmapovali jsme indoor a outdoor aktivity, stejně jako aktivity pro páry, party přátel, nebo i pro rodiny s dětmi. Na vás samotných je to, abyste si sami vybrali, kam se vydáte a kde si skvělý volný den naplno užijete. Připomeňme pouze, že na některá místa, jako je třeba zmíněná úniková hra , je dobré mít předem schválenou rezervaci. A to z důvodu, že zájem je poměrně velký.

Leave a Comment