Zdraví a lifestyle

Jarní posilování imunity: Tipy, které přijdou vhod i vám!

Zima byla poměrně tuhá a dala nám pořádně zabrat. Pokud na vás dolehla jarní únava namísto toho, abyste s příchodem teplého počasí automaticky načerpali energii, nevěšte hlavu a pusťte se do jarního posilování imunity. Zhostíte-li se toho správným způsobem, organismus vám bude bezvadně fungovat po celý rok. Pro jistotu jsme pro vás připravili několik zaručených tipů.

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek

Kdekdo razí heslo „vyspím se až v hrobě“, ale podobná moudra nejsou pro zdraví vůbec užitečná. Naopak se na něm mohou negativně podepsat a v konečném důsledku zkrátit život. Odborníci upozorňují na význam kvality spánku stále častěji a my bychom jim měli naslouchat.

Pořádná porce vitamínů

V souvislosti s udržováním fungujícího imunitního systému většinu lidí napadnou vitamíny. A skutečně důležité jsou. Měli bychom si je dopřávat především v přirozené formě – v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Určitě však není na škodu, když jídelníček doplníte o přírodní potravinové doplňky.

Pro posílení imunity může být dobrou volbou například Graviola plus od Naturvity. Doplněk stravy z plodů stálezeleného keře původem z Antilských ostrovů obsahuje vysoké množství vitamínu C a zinku. Obě složky chrání buňky před oxidativním stresem a „céčko“ snižuje únavu a vyčerpání. Produkt je dostupný zde v Gigalékárně.

Dodržujte pitný režim

Nepodceňujte ani pitný režim – bez tekutin nemůže tělo správně fungovat a odvádět pryč toxiny. Optimální množství závisí na tělesné hmotnosti a aktivitě. V průměru jde skutečně o notoricky známé 2 litry denně.

Jděte sluníčku naproti

Jarní sluníčko je pro organismus jako velmi přínosné. Paprsky ho stimulují k tvorbě vitamínu D a působí blahodárně na naši psychiku, což je jeden ze zásadních aspektů celkového zdraví. Ale nezapomeňte se chránit před škodlivým UV zářením – i na jaře může sluníčko pořádně poškádlit.

Leave a Comment