Finance Skvělé tipy

Investiční zlato – dárek, kterým zaručeně potěšíte opravdu každého

Dárky jsou kořením života, ale ne vždy se podaří najít ten správný, který obdarovanou osobu potěší. Máte pocit, že jste v minulosti vyčerpali všechny dobré nápady a neradi byste šlápli vedle? V případě investičního zlata se bát nemusíte – jen málokterý dárek udělá takovou radost, jako tento hodnotný kov. A je jen na vás, při jaké příležitosti na zlato vsadíte.

Proč je investiční zlato správná volba?

Důvodů, proč vsadit právě na investiční zlato a věnovat ho někomu jako dárek, se nabízí rovnou několik. Drahé kovy byly odjakživa velikým lákadlem snad pro každého – s výjimkou asketů. Je krásné na pohled, a navíc má hodnotu, která v průběhu času roste. A právě v současné době, kdy čelíme ekonomické krizi a hrozí výrazná inflace, jsou stabilní investiční nástroje velmi žádané.

Na investičním zlatě je skvělé, že ho lze takřka kdykoliv prodat a získat zpět peníze – obvykle dokonce větší částku, než za jakou bylo zakoupeno. Oproti jiným komoditám je likvidita zlata dlouhodobě je velmi dobrá.

Příležitosti k obdarování zlatem

Jednou z dalších výhod investičního zlata je neutrální povaha. V široké nabídce slitků a mincí najdete vhodné dárky pro muže i ženy – a bez nadsázky snad ke každé příležitosti.

Stačí se podívat na bohatý sortiment v e-shopu zlate-mince.cz (provozuje společnost Zlaté Mince – Numismatika) a najít ten správný dárek. Chcete-li někomu udělat radost jen tak, doporučujeme znamení zvěrokruhu.

Investiční zlato je natolik honosné, že neudělá ostudu jako dárek na výročí svatby. Anebo jak upomínku na nově nabytý vysokoškolský titul. Případně na svátek – na mincích mohou být vyryta i jména.

Můžete si ho dovolit?

Není investiční zlato příliš drahé? Odpověď zní NE. Cenové rozpětí zlatých mincí a slitků je široké, začínají na cca 1500 Kč. Ty nejhodnotnější kousky jsou mnohonásobně dražší, dáte za ně desítky tisíc korun. Vzhledem k permanentnímu růstu hodnoty se však investice téměř vždy vyplatí.

Leave a Comment