Skvělé tipy

Hlídání dětí? Běžná věc, ale musíte si pohlídat, koho si pozvete domů

Určitě to znáte i vy nebo někdo blízký vašeho okolí. Spousta povinností, málo volného času a do toho nějaké ty krizové situace (abyste se náhodou nenudili). Jenomže děti se hlídat musí, a to pokud možno nepřetržitě. Do věku dvou až tří let je běžné, že se bez dozoru nenechávají, ale co když se něco přihodí a rodiče se musí na delší dobu vzdálit? Pokud nemůže hlídat někdo z rodiny či okruhu nejbližších přátel, přichází na řadu hlídání dětí agenturou.

Jak si dobře vybrat opatrovatelku?

Počítejte s tím, že vybrat opatrovatelku není jen tak. Zabere vám to čas, budete se muset rozhodovat mezi několika kandidátkami a zřejmě se nevyhnete určitým kompromisům. Ulehčíte si to tím, že si předem sepíšete veškeré vlastnosti a zkušenost, které budete po ošetřovatele požadovat. Rozmyslete si, co přesně od ní očekáváte a jak často budete jejích služeb využívat. Od toho se budou odvíjet i ceny za hlídání dětí.

hlidani-deti-2

První dojem nemusí být rozhodující

Dáváte na první dojem? Nenechte se mýlit, protože jiný názor mohou mít děti. Ideální bude, když se s ošetřovatelkou setkají oba partneři i dítka a poté si vzájemně vymění dojmy. Během setkání se paní na hlídání dětí ptejte na vše, co vás zajímá. Zejména pak na způsob práce s dětmi, její zkušenosti, oblíbené aktivity i detaily v podobě věcí, které by vzala dětem na procházku nebo co by s nimi dělala v parku.

Velkým plusem je, když má opatrovnice dobré reference od předchozích klientů. Renomovaná agentura na hlídání dětí vám jistě poskytne kontakt, abyste si mohli zjistit vše potřebné a utvrdit se v tom, že jste si vybrali správně.

pani-na-hlidani

Na co si dát pozor?

Předem si s opatrovatelkou vyjasněte pravidla, dohodněte přesný časový rozvrh a sdělte své požadavky. A především si uvědomte, že jde o vaše děti a tudíž vše určujete vy. Neměli byste však zatajovat důležité informace, například o zdravotním stavu dětí apod. Zbytečně byste přidělali problémy paní na hlídání, dítěti i sobě.

Leave a Comment