Zdraví a lifestyle

Co byste měli vědět o thajské masáži dříve, než si na ni zajdete?

Není masáž jako masáž. Ale co třeba taková thajská masáž? Pokud vás napadlo, že ulevíte svému tělu a dopřejete si efektivní masážní techniky v podání rodilých thajských masérek, přečtěte si následující řádky. Absolvovali jsme Ban Thai Massage – tradiční thajské masáže v Českých Budějovicích a při této příležitosti vyzpovídali rodilé thajské masérky.

Jaký je rozdíl mezi klasickou a thajskou masáží?

Thajská masáž v Českých Budějovicích měla úplně jiný účinek než klasická evropská masáž. Zásadní rozdíl spočívá v komplexnosti masáže. Masérky se nesoustředí pouze na jednu svalovou skupinu, ale naopak pracují s reflexními a akupresurními body na různých místech. Filosofie thajských masáží je založena na odblokování energie, která by měla proudit celým tělem.

Nicméně také thajskou masáž lze zacílit na konkrétnější oblasti. Čistě z preventivních důvodů je ale vhodnější celotělová masáž.

Jak poznáte dobrý masážní salon?

Poznat dobrou masérku není snadné. Její vzhled, jakožto i prostředí salonu, jsou až na posledním místě. Podstatné jsou zkušenosti, praxe a certifikace. Obecně však platí, že profi masérky z Thajska jsou vždy lepší volbou než našinec, který si pouze udělal kurz (byť přímo v Thajsku). Rodilí Thajci se s uměním tradičních masáží setkávají již od útlého dětství, protože je nedílnou součástí jejich kultury. Kvalita masáží je proto nesrovnatelná.

Thajská masáž vás může i bolet

Preventivní thajská masáž nebolí. Něco jiného je hnětení natažených svalů – bolest signalizuje, že se svaly uvolňují. Může odejít bezprostředně po masáží i na druhý den. Rozhodně neznamená, že masérka provedla něco špatně. Máte-li z bolesti přesto strach, raději si vyžádejte relaxační masáž.

Naše doporučení na závěr? Navštivte thajské masáže v Českých Budějovicích a svěřte své tělo do péče akreditovaných masérek z Thajska. Nebudete litovat!

Leave a Comment