Bydlení

Nepodceňujte význam podlahy. Užívejte si každý krok!

Když rekonstruovat, tak pořádně, tedy hezky od podlahy. A protože se o podlaze traduje, že je duší interiéru, neměli byste brát výběr podlahové krytiny na lehkou váhu. Jenomže jak se v rozsáhlé nabídce zorientovat, když výrobci slibují perfektní vzhled a ještě lepší vlastnosti i u materiálů, o kterých slyšíte poprvé? V prvé řadě zachovejte klid. V řadě druhé nepřestávejte číst a vezměte si k srdci následující tipy. Připravili jsme je pro vás společně s odborníky z firmy JUPEKO – podlahy České Budějovice.

Podstatné je, jak budete místnost využívat

Laik míní, specialista na podlahy mění. Co to znamená v praxi? Především to, že podlahy nejsou stoprocentně univerzální (čest výjimkám) a měli byste brát ohled na množství kritérií, jako jsou odolnost vůči vlhkosti, třída zátěže, kročejová hlučnost, náročnost údržby, možnost renovace apod. Jinými slovy – zdaleka ne všechny podlahy se hodí do každé místnosti.

Chcete-li být s podlahovou krytinou spokojeni, vyberte si takovou, která bude odpovídat specifickému využití dané místnosti. Pro představu – pokud vaše volba padne na laminátové podlahy České Budějovice, musíte zvolit odpovídající třídu namáhání.

Pozor na vlhké prostředí

Velmi obezřetní byste měli být především při výběru podlahové krytiny určené do místnosti s vyšší vlhkostí vzduchu (koupelna, okolí vnitřního bazénu, sauna apod.). Nabízí se kvalitní laminátové, vinylové i vybrané dřevěné podlahy České Budějovice. Na koberce raději zapomeňte, protože špatně vysychají a rychle plesniví.

Estetika kontra komfort

Měli byste vybírat podle toho, jak se vám daná podlahová krytina líbí, nebo se zaměřit na její užitné vlastnosti? Důležité je obojí, tedy i vzhled, neboť podlaha tvoří značnou část celkové pohledové plochy interiéru. Přesto se nenechávejte unést a vždy se zaměřte především na to, zda je materiál příjemný a dobře se vám po něm chodí.

Rada na závěr? Nebudete-li si vědět s výběrem podlahy rady, nic si z toho nedělejte. Nejste první ani poslední. Obraťte se na profesionály (třeba na ty z JUPEKO.cz) a budete mít jistotu, že nešlápnete vedle.

Leave a Comment